Zapojení do regionálních projektů ÚP ČR

Významným zdrojem financování i prostorem pro pilotáž různých nástrojů na podporu zaměstnanosti je Evropský sociální fond (ESF), který prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost (OP Z) podporuje zaměstnanost a sociální začleňování.

Prostřednictvím projektů mohou být podpořeny obě strany trhu práce – uchazeč o zaměstnání, resp. zaměstnanec i zaměstnavatel, a v neposlední řadě také doprovodné služby, které jsou důležitou součástí aktivit na zvýšení uplatnitelnosti. Projekty jsou také příležitostí pro zkoušení nových nástrojů a postupů, které nejsou financovány veřejnou správou.

Financovat aktivity v oblasti podpory zaměstnanosti lze prostřednictvím projektů dvojím způsobem. Je možné projekt vytvořit a realizovat, nebo se do již existujícího projektu zapojit.

Zapojit se lze do regionálních individuálních projektů (viz např.: RIP_Ústecký kraj), které při každé krajské pobočce realizuje Úřad práce. Jde o komplexní projekty využívající kombinaci nástrojů aktivní politiky zaměstnanosti i inovativních aktivit (obvykle poradenství, práce na zkoušku, dotované pracovní místo).

Zaměstnavatelé mohou v rámci projektu získat finance na mzdy zaměstnanců v rámci dotovaných pracovních míst, mohou profitovat také z poskytovaného poradenství a podpůrných služeb, které pomáhají sladit možnosti a potřeby zaměstnavatele a uchazeče o zaměstnání.

Uchazeči o zaměstnání, kteří jsou v evidenci, mohou být zapojeni do projektu na základě doporučení úřadu práce. V projektech pak kromě přípravy na zaměstnání mohou získat také pracovní uplatnění na dotovaných pracovních místech.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací