Pracovní rehabilitace

Pracovní rehabilitace je možností, jak se osoby se zdravotním postižením nebo zdravotním omezením mohou lépe uplatnit na trhu práce. 

Zahrnuje zejména poradenskou činnost, specializované rekvalifikace a teoretickou i praktickou přípravu na zaměstnání včetně vytváření vhodných podmínek pro výkon zaměstnání. Pracovní rehabilitace je určena osobám se zdravotním postižením či omezením. Mohou ji využít i osoby s psychickými obtížemi, například v případě, že na základě rekomandace získají status osoby se zdravotním omezením.

O pracovní rehabilitaci může žádat osoba se zdravotním postižením nebo omezením bez ohledu na to, zda je či není v evidenci Úřadu práce. Úřad práce v součinnosti s osobou se zdravotním postižením sestaví individuální plán pracovní rehabilitace. Náklady pracovní rehabilitace platí úřad práce.

Kdo poskytuje pracovní rehabilitaci

Aktivity spadající do pracovní rehabilitace může poskytovat buď úřad práce, nebo je na základě veřejné soutěže a následné dohody s úřadem práce zajištěním pracovní rehabilitace či některých jejích částí pověřen jiný subjekt (typicky NNO). Registr poskytovatelů pracovní rehabilitace lze najít např. zde: registr poskytovatelů PR.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací