Kalkulačka finanční výhodnosti práce

Kalkulačka finanční výhodnosti práce je nástroj k modelování disponibilního příjmu jedince či domácnosti zahrnující příjem z dávek a zaměstnání v kombinaci s případnými exekučními srážkami. 

Kalkulačka umožňuje spočítat disponibilní příjem domácnosti – tedy příjem, který zůstane po uhrazení nákladů na bydlení – podle zadání konkrétní příjmové situace členů domácnosti. Dále kalkulačka vypočítá čisté příjmy jednotlivce a výši jeho exekučních srážek. Na základě výpočtu příjmů jednotlivých členů domácnosti pak ukazuje nárok na jednotlivé dávky.

Oproti jiným existujícím dávkovým kalkulačkám je zde možné modelovat také změny příjmu domácnosti a jedince při přijetí různých typů zaměstnání (HPP, DPČ, DPP) i při změně nákladů na bydlení. Zároveň kalkulačka nabízí analytické výstupy v podobě grafů, které podrobně rozebírají jednotlivé složky příjmu a ukazují faktory vlivu na ně. Grafové výstupy umožňují analyzovat příjmovou situaci uchazeče o zaměstnání v případě přechodu z nezaměstnanosti do práce či změně pracovních podmínek. Na základě toho je pak možné připravit uchazeče na změnu příjmu, nebo vyjednat nastavení příjmu se zaměstnavatelem tak, aby přijetí zaměstnání bylo motivační i pro zadlužené či předlužené zaměstnance. Kalkulačka finanční výhodnosti práce je vhodnou pomůckou pro poskytovatele dávkového a jiného odborného sociálního poradenství, pro pracovníky úseku zprostředkování zaměstnání ÚP, nebo ty, kteří realizují pracovní asistenci po nástupu do zaměstnání.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Více informací